Pierwsze kroki na drodze do zdrowego odżywiania

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne w naszym życiu może być zdrowe odżywianie. Czy jednak łatwo jest zmienić swój styl życia i zacząć zdrowo się odżywiać? Wbrew pozorom nie. Tak naprawdę jednak tylko pierwsze kroki są tak trudne – gdy już wejdziemy w sam proces i oddamy się mu bez reszty, już nie wrócimy do starych, niekoniecznie dobrych nawyków żywieniowych.

healthy-diet-for-women2Najważniejsza okazuje się tutaj motywacja – przechodząc na zdrowy model odżywiania musimy dokładnie wiedzieć, po co to robimy i jaki cel musimy osiągnąć. Może nim być chociażby zdrowszy organizm lub ładniejsza figura. Będąc już odpowiednio zmotywowanym łatwiej będzie nam zdecydować się na kolejne wyrzeczenia.

I tutaj dochodzimy do kolejnego kroku: nabycia odpowiednio wysokiej siły woli. Możemy ją wspomóc usuwając z domu wszystkie niezdrowe przysmaki – gdy nie będzie ich w pobliżu, nic nie będzie nas kusiło, by po nie sięgnąć. To naprawdę jest proste, a jest w stanie przynieść wiele długofalowych korzyści – również takich związanych z wydawaniem pieniędzy na tego typu przysmaki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s