Jaka dieta będzie dla nas najskuteczniejsza?

Obecnie dietetycy spierają się, która ze znanych diet przynosi największe efekty. Jedni stawiają na ograniczanie spożycia dziennych kalorii (czyli dokładne kontrolowanie, ile dostarcza się ich organizmowi każdego dnia), inni są za tym, by wyeliminować z diety mięsa. Tak naprawdę znalezienie odpowiedniej dla nas diety jest o wiele prostsze i wcale nie dotyczy dwóch wspomnianych wcześniej rozwiązań.

Najmądrzejszą, a zarazem najskuteczniejszą dietą jest ta, której jesteśmy w stanie przestrzegać. Może to brzmieć śmiesznie ze względu na to, że nie wspominamy o żadnych produktach – ale taka jest prawda. Nie ma sensu decydować się na jakieś większe wyrzeczenia, skoro i tak będziemy za nimi podążać jedynie przez jakiś czas (w najlepszym przypadku: do osiągnięcia wymarzonej diety).

diet_25

Co zatem powinniśmy jeść? O tym zadecydujmy sami, kierując się zdrowiem – odrzućmy zatem produkty zawierające duże ilości chemii, wszelkiego rodzaju jedzenia fast-foodowe i inne szkodliwe posiłki. Sami określmy, które produkty są wartościowe, szczerze odpowiedzmy sobie na pytanie, czy są warte zjedzenia. Gdy już określimy gamę produktów zdrowych, ustalmy też naszą rutynę żywieniową. Jedzmy posiłki o określonych porach, ale takich, o których zawsze będzie to możliwe. Regularność oraz brak ograniczeń – to zdecydowanie klucze do sukcesu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s