Przyczyny nadwagi u dzieci – jak z nią walczyć?

Problemem, z jakim współcześnie borykają się rodzice jest nadwaga u ich dzieci. Problem ten przez wielu jest nazywany „epidemią XXI wieku” – coraz większy odsetek dzieciaków cierpi na problemy z wagą. Czy to jest wina dzieci? Zdecydowanie nie – one nie są świadome do końca tego, co jedzą. Polegają na rodzicach.

fat-child-kid

To właśnie rodzice powinni się zastanowić, w jaki sposób mieliby możliwość zahamować, a nawet cofnąć proces tycia. Należy przede wszystkim określić jego główny powód – nieprawidłową dietę. Wbrew pozorom nie jest tutaj mowa wyłącznie o jedzeniu dużej ilości czekolady, ale i produktów bogatych w tłuszcz czy sól (oraz cukier). Jeżeli dodamy do tego kolorowe napoje i „czipsy”, problem z pewnością się pogłębi.

Dlatego właśnie najlepszym sposobem walki z nadwagą u dzieci jest wpojenie im zasad prawidłowego odżywiania i samodzielne ich przestrzeganie. Jedynie w ten sposób można osiągnąć efekt długofalowy – nawyki żywieniowe pozostają u dzieci. Należy je tylko wykształtować, najlepiej od najwcześniejszych lat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s